Детективні історії з практики агентства

детективне агентство

"Сімейний доступ"

Історія почалася жарким липневим днем. Була друга половина липня, і, як правило, в цей час, завжди багато роботи. Відпускна пора в розпалі. Хтось відпочиває разом з сім'єю, хтось хоче провести пару днів в чоловічій компанії, а хтось влаштовує дівочу вечірку на пару днів, в заміському будинку.

Досить часто, в останніх двох випадках, у других половин виникають різні сумніви, і вони звертаються в детективне агентство. Володимир був зайнятий саме таким питанням. Необхідно було дізнатися, де зупиниться чоловік, який їхав у машині таксі. Чоловік приїхав потягом із іншого міста і повинен був зупинитися у свого колеги по роботі. Колега жив в приватному будинку на Осокорках. За словами дружини, четверо чоловіків домовилися провести вихідні за поїданням шашлику і риболовлею.

таксист Таксист, ймовірно, виявився не місцевий, так як поїхав через центр міста, і потрапив в гарну пробку. Очевидно, так його «повів» навігатор. Пробки завжди небезпечні тим, що «клієнта» можна втратити, не дивлячись на те, що машину таксі супроводжували два екіпажі. Хтось «влазить», комусь швидше треба, хтось «тупить» і так далі. Плюс стояла нестерпна спека і закінчувалася вже тепла мінералка.

Між екіпажами двох машин, по гучному зв'язку, відбувалося обговорення вибору маршруту таксистом, його досвіду і так далі. Дзвінок телефону Володимира перервав діалог детективів. Людина на «іншому кінці дроту» представилася Олександром. Олександра цікавило, де і коли можна зустрітися, щоб обговорити його питання. Як завжди, на початку розмови, Володимир запропонував уточнити деякі деталі по телефону.
Справа в тому, що в агентство, досить часто звертаються клієнти з такою категорією питань, які або не можна розв'язати, або з питаннями, які взагалі не відносяться до роду діяльності детективних агентств. В ході телефонної розмови з'ясувалося, що Олександр підозрює свою другу половину в невірності.

Поміркувавши, що за годину горе-таксист все ж доїде до пункту призначення, Володимир запропонував зустрітися через півтори-дві години в кафе на Харківському масиві. На цьому робота Володимира закінчувалася, і можна було зустрітися з клієнтом. Олександр сказав, що йому добиратися до кафе, хвилин 15-20 і попросив його набрати, коли детектив буде вже вільний.

Як і припустили детективи, через хвилин сорок, таксист привіз клієнта до кінцевої адреси. Володимир відправив звіт клієнтці, набрав Олександра і поїхав на зустріч в кафе. Зустрівши нового клієнта біля входу, детектив зайшов разом з ним всередину. Замовивши собі мінералки, Володимир почав уточнювати деталі можливої роботи.

детектив-кафе Олександр розповів, що останнім час, поведінка дружини змінилася. Будь-яких доказів у нього немає, проте, інтуїтивно відчуває, що щось не так. Відповідаючи на питання детектива, розповів, що Марина, так звали його дружину, одягається як зазвичай. Грошей на себе особливо не витрачає. Салон краси відвідує не часто. У сексуальному житті все як раніше, немає нічого не звичайного.

Працює Марина в приватній клініці на Позняках. Працює позмінно. По парних числах дружина на роботі, по непарних днях, дома. Неділя завжди вихідний, клініка не працює. Робочий день з дев'ятої ранку до шостої вечора. В ті дні, коли Марина працює, Олександр спочатку завозить доньку в дитячий садочок, потім дружину в клініку, потім їде до себе в офіс. Після закінчення робочого дня, Марина брала таксі, їхала в дитячий садочок, на Харківський масив, забирала доньку, і звідти пішки, разом з донькою, приходили додому. У вихідні дні з ранку вдома, в обід забирала доньку з дитсадка і далі або маркет, або гуляли і так далі. Неділю, вся сім'я проводила разом.

телефон Телефон, продовжував Олександр, не приховує, лежить де попало. В туалет і ванну теж з ним не ходить. Більш того, Олександр сказав, що без проблем може залізти в телефон дружини, а вона в його. Секретів один від одного у них немає. Власне кажучи, клієнт зізнався, що вже не раз залазив в телефон дружини, але нічого підозрілого в ньому не знайшов. Більш того, на обох смартфонах була включена функція «Сімейний доступ». Завдяки їй, подружжя могло бачити на карті, хто де знаходиться.

Дружина ніколи не приховувала своїх планів, і її пересування на карті, завжди збігалися з тим, що вона говорила.

Уважно вислухавши співрозмовника, Володимир, наполовину був упевнений, що нічого насправді і немає. З іншого боку, інтуїція клієнтів, досить часто була виправдана. Як то кажуть, немає диму без вогню. Подружжя було більше десяти років в шлюбі, і ймовірно, сумнівам Олександра, повинно було бути якесь пояснення.

З огляду на все сказане клієнтом, детектив висловив припущення, щодо службового роману. У практиці агентства, це був найпоширеніший випадок. На сто відсотків Олександр не заперечував, однак зауважив, що це дуже малоймовірно. Сам він не раз був у дружини на роботі, знає колег Марини, розташування приміщень. Колектив практично жіночий, в кабінеті дружини зустрічі неможливі.

Виходило, якщо клієнт прав, в дні роботи дружини організовувати спостереження сенсу не було. Чоловік з ранку привозив Марину на роботу, після роботи - за дитиною в дитячий сад і потім додому. Правда, співрозмовник зауважив, що після роботи Марина могла відвідати салон краси.

салон красиВолодимир попросив детальніше розповісти про відвідування салону. За словами Олександра, дружина відвідувала салон нечасто. В основному, відвідування були пов'язані з періодичними проходженнями курсу лікувальної косметології.
У салоні працювала знайома Марини Тетяна. Якщо під час проходження курсу у Тетяни була друга зміна, Марина відвідувала салон після роботи. Курс займав хвилин тридцять, після чого, дружина забирала дитину з садка. Територіально салон знаходився в будинку поруч з дитячим садком. Хоча, ясна річ, дружина могла сходити в салон краси і з інших причин, у вихідний день.

Детектив попросив офіціантку принести ще один стакан холодної мінералки і почав підводити підсумок ситуації, що склалася. Виходило, що у Марини були наступні, вільні проміжки часу.

За робочим дням, якщо клієнт мав рацію і зустрічі на роботі були неможливі, залишався проміжок часу між закінченням робочого дня і тим моментом, коли дружина забирала дитину з дитсадка. Олександр помітив, що це всього лише 15-20 хвилин і практично неможливо. Практичний же досвід Володимира, говорив, що цього часу більш ніж достатньо. Якщо цукерково-букетний період вже пройшов, 15 хвилин на парковці маркету цілком достатньо, особливо якщо парковка дворівнева.

За неробочих днів був проміжок часу з восьмої ранку, коли Олександр з дочкою виходив з дому, до того моменту, коли потрібно було йти за донькою в дитсадок. Клієнт нагадав Володимиру про функцію «Сімейний доступ», завдяки якій він може бачити пересування дружини. Практичний досвід детектива, парирував зауваження клієнта і в цей раз. Телефон можна «забути» вдома, в ньому може «сісти» батарея, плюс можна використовувати послугу переадресації дзвінка на інший номер або зовсім, хтось може прийти, поки чоловіка вдома немає.

Олександр не заперечував, однак зауважив, що жодного разу не було такої ситуації, що б Марина не відповіла на телефонний дзвінок або перебувала поза зоною стільникового зв'язку. У парадному є консьєрж, знає всіх мешканців, хто куди йде і так далі. Якби хтось приходив до дружини, сказали б напевно, бабуся-консьєрж була старої закалки.

З іншого боку, продовжував Володимир, було невідомо, в якій стадії перебувають стосунки Марини з іншою людиною, як часто вони зустрічаються, та й власне кажучи, чи є ця людина насправді.

Закінчивши попередній підсумок, детектив запропонував встановити щоденне спостереження протягом робочого тижня. В ті дні, коли дружина була вдома, з ранку і до обіду, поки не забере дитину. У робочі ж дні, з обіду до моменту заходу Марини в дитсадок.

Олександр же, не бачив сенсу спостерігати в робочі дні. Детектив не став наполягати. До слова, Володимир ніколи не наполягав на моментах, які були пов'язані з часом початку або закінчення спостереження. Це була стандартна практика і в більшості випадків вона себе виправдовувала в подібних випадках. Справа в тому, що за період спостереження могло нічого й не статися. Такий підхід був своєрідною страховкою від такої фрази клієнта, як «- я ж вам казав, що немає сенсу спостерігати, нічого не сталося, тільки даремно гроші витратив».

В результаті, було прийнято рішення, встановити спостереження за Мариною з початку тижня, за тими днями, коли вона вдома, з ранку і до тих пір, поки не забере дитину. Олександр залишив передоплату Володимиру за майбутню роботу і чоловіки розпрощалися. Детектив повернувся в свою машину, яка була більше схожа на єгипетську сауну, ніж на засіб пересування. Включивши кондиціонер і легку музику, Володимир поїхав в сторону будинку. Нарешті те, про що він мріяв останні години чотири, стало реальністю. Хвилин через двадцять він буде в прохолодному душі.

У понеділок, як і було обумовлено, детективи почали спостереження. На початку дев'ятого, з під'їзду вийшов Олександр, разом з донькою. Сіли в авто і поїхали. Марина залишилася одна вдома і детективи почали чекати, коли вона вийде.

маркет Марина вийшла близько одинадцятої години дня. Сходила в найближчий супермаркет, купила продукти харчування, різні мийні приналежності і повернулася додому. Другий раз вона вийшла близько години дня. Детективи пішли за нею. Хвилин через п'ятнадцять, жінка прийшла до дитячого садка. Володимир переконався, що Марина зайшла всередину, і зняв спостереження.

У другий день спостереження, в середу, ранок пройшов аналогічно. Марина вийшла о десятій годині, і пішла в сторону маркету. У маркеті купила кілька круасанів і вийшла з магазину. Перейшовши через дорогу на протилежну сторону, згорнула у двір, і через п'ять хвилин ходьби, підійшла до під'їзду будинку. Набрала номер квартири, після чого, зайшла до парадного будинку. Володимир уточнив адресу будинку та повідомив про те, що сталося Олександру. Олександр же відповів, що це адреса спільних знайомих і дружина говорила, що можливо зайде до подруги. Детективи стали чекати виходу Марини.

подругаМарина вийшла приблизно години через дві, разом з жінкою, приблизно її віку. Володимир зробив фото виходу подруг і відправив Олександру. За фотографією Олександр підтвердив, що це їх спільна знайома. Далі подруга пішла в сторону маркету, а Марина попрямувала в бік дитячого садка. По приходу в дитячий сад, спостереження було знято.

Третій день, п'ятниця пройшов ще менш цікаво. Марина вийшла з дому близько першої години дня, і відразу пішла за дитиною в дитячий садок.

Загалом, за три дні спостереження, нічого підозрілого в поведінці Марини детективи не помітили. Олександром було прийнято рішення, продовжити спостереження за дружиною, на наступному тижні.

Наступний тиждень пройшов приблизно також. Магазини, хімчистка, зустріч з подругою, похід в салон краси, дитячий сад. Нічого підозрілого, все як завжди. Дружина своїх планів не приховувала, Олександр бачив пересування дружини на своєму мобільному, а детективи власне, лише документально підтверджували ті місця, які відвідувала Марина і фіксували відсутність будь-яких контактів зі сторонніми людьми, на вулиці.

Бачачи, що ентузіазм клієнта помітно згасає, Володимир запропонував перебудувати режим спостереження на робочі дні. Детектив мотивував свою пропозицію тим, що якщо нічого не станеться, то можливо підозри клієнта в подружній невірності його дружини не обгрунтовані і насправді нікого у Марини і немає. Плюс, в робочі дні, було достатньо всього двох годин спостереження, і це, заощаджувало матеріальні засоби Олександра.

До речі, в практиці детективного агентства, дуже часто «зустрічі на стороні» відбувалися або перед початком робочого дня, або після роботи, одної зі сторін. Олександр погодився на пропозицію детектива, проте зауважив, що на наступному тижні у дружини почнеться курс лікувальних процедур, і вільного часу після роботи практично не буде. Ентузіазм клієнта, звичайно, згасав, але передчуття того, що все-таки у дружини хтось є, його не покидало. Почався третій тиждень спостереження.

клінікаТак вийшло, що детективи приїхали до місця роботи Марини за півтори години, до закінчення її робочого дня. Володимир з помічником припаркували авто і попрямували випити кави в найближчому кафетерії. Як завжди, в таких випадках, помічник Олег починав розповідати «Казку про втрачений час». Суть висловлювань Олега, так звали помічника, полягала в тому, що можна було приїхати пізніше, а не сидіти годину в машині, чекаючи, обумовленого з клієнтом, часу початку спостереження. Не встигнувши закінчити свій монолог, Олег раптом запитав, яка спеціалізація у Марини. Володимир, природно, запитав, навіщо Олегу спеціалізація Марини і що це змінює. Помічник відповів, що може і нічого не змінює, але час він уб'є.

Володимир зрозумів, куди схиляв Олег. Ідея була не погана. Помічник хотів зайти всередину і подивитися на все своїми очима. Після дзвінка Олександру, детектив озвучив спеціалізацію Марини в клініці. Олег хвилин на десять заліз в «Гугл», після чого, сказав, що готовий і пішов в клініку, на консультацію до Марини.

Хвилин через тридцять, Олег вийшов з клініки і пішов через дорогу в кафетерій. Сідати в припарковане неподалік авто на «очах» охоронців клініки, було не професійно. Володимир пішов за ним. Помічник висловив свою думку одним словом - «фонарь». За словами Олега, зустрічі всередині були практично неможливі. Допивши чергову чашку кави, детективи стали чекати виходу Марини з роботи.

Приблизно за півгодини до закінчення робочого дня, до клініці під'їхало таксі. Через пару хвилин вийшла Марина і сіла у авто. Через десять хвилин, таксист привіз свою пасажирку, до відомого детективам, салону краси. Розрахувавшись з таксистом, Марина зайшла в салон. Через приблизно сорок хвилин, жінка вийшла з салону і попрямувала в дитячий садок, який знаходився поруч з салоном.

«Знову нічого цікавого», - подумав Володимир. На цьому спостереження було закінчено.

Через день детективи продовжили спостереження. Випивши каву біля клініки, стали чекати таксі. Машина таксі приїхала приблизно в той же час, що і минулого разу. Через пару хвилин вийшла Марина й сіла в таксі. Детективи, без ентузіазму, поїхали за машиною таксі. Судячи з напрямку руху, Марина їхала знову в салон.

таксі Таксист заїхав у двір з боку парадних. Салон же знаходився з тильної сторони будинку. Детективи вирішили, що таксист помилився в заїзді. Володимир висадив Олега і поїхав в сторону салону, помічник пішов пішки у двір. Заходячи до двору, Олег побачив, що таксі зупинилося у третього парадного, а пасажир збирається виходити. Помічник пішов швидше. Марина вийшла з таксі і попрямувала до парадного.

Олег йшов максимально швидко, потрібно було встигнути побачити яким чином зайде в парадне Марина. За допомогою ключа або скористається домофоном. Якщо домофон, то який голос відповість чоловічий чи жіночий, ну і, звичайно ж, який номер квартири буде на домофоні. Спостережувана жінка скористалася домофоном і набрала номер квартири. Олегу залишалося метрів тридцять до парадного.

домофон На щастя відповіді не зрізу, пройшло чотири виклика перед відповіддю з квартири. Власне кажучи, відповіді як такої і не було, просто відкрили двері. Цього було достатньо, щоб встигнути побачити три цифри «113», до того, як вони змінилися прочерками.

Олег набрав Володимира по телефону і коротко пояснив те, що сталося. Володимир переїхав на авто у двір і припаркувався біля третього під'їзду. Потрібно було дзвонити Олександру, можливо адреса йому відома і тут живе хтось із знайомих або родичів. Олександр сказав, що адреса йому не знайома і що вона там робить йому не зрозуміло. Вечір переставав бути томним.

Детектив попросив ні в якому разі не дзвонити дружині, що б все не зіпсувати і отримати результат від спостереження. Олександр же пропонував всілякі дурниці, типу прикинутися постачальником піци, опитати консьєржа, помилитися квартирою і так далі, з метою дізнатися з ким перебуває його дружина у цій квартирі. В кінцевому підсумку, Володимиру вдалося вмовити Олександра, поки нічого не робити. У Марини залишалося ще два сеанси лікувальної косметології, і значить, післязавтра, після роботи вона знову може прийти на цю адресу, замість салону краси.

Загалом, в ситуації, що склалася, детективам потрібно було з'ясувати, хто знаходитися в 113-ой квартирі, а також людина там проживає або це наймана квартира. Завдання було складним, але Володимир розгадував і не такі загадки.

Детективи вирішили поспостерігати за під'їздом протягом години, після того як піде Марина. Через хвилин п'ятдесят, Марина вийшла з під'їзду одна і пішла в бік дитячого садка. Володимир же з Олегом почали фіксувати всіх чоловіків, які виходили з під'їзду поодинці, без дружин або дітей.

Розрахунок був простий. Якщо квартира наймана, для зустрічей, чоловік вийде через деякий час після Марини. Протягом тридцяти хвилин (з досвіду агентства, це достатній час) були зафіксовані троє чоловіків, які вийшли поодинці з парадного. Один сходив в магазин і повернувся назад. Другий сів до свого авто і поїхав. Третій чоловік, пройшов два квартали і зайшов в під'їзд житлового будинку.

Перед закінченням спостереження, Володимир попросив помічника, набрати на домофоні 113-у квартиру. Що і було зроблено. Олегу ніхто не відповів, це говорило про те, що в квартирі нікого немає. Один чоловік, який повернувся, відпав. Залишилося двоє. Варіант з подругою був малоймовірний. Якщо, наприклад, подрузі теж потрібно було кудись сходити, вийшла б разом з Мариною, а не через хвилин десять - двадцять, після її виходу. Залишалося двоє чоловіків, яких вирішили відпрацювати в наступний раз.

Через день у Марини була знову друга зміна, і був останній день лікувальної косметології. Володимир прийняв рішення, почати спостереження з адреси, яка цікавить клієнта. Детективи приїхали приблизно за годину, до ймовірної появи Марини. Володимир разом з помічником оглянули двір. Машини, на якій виїхав чоловік номер два, у дворі не було.

Наступним кроком було набрати 113-у квартиру. На виклик домофону ніхто не відповідав і детективи вирішили, що потрібної людини ще немає. Звичайно, ніяких гарантій, що сьогодні Марина знову сюди приїде на таксі, не було, проте, практичний досвід говорив про велику ймовірність такої події.

Приблизно хвилин за двадцять, до передбачуваної появи дружини клієнта, у двір заїхала машина, на якій минулого разу поїхав чоловік номер два.

Детективи були готові до такого повороту подій. Олег взяв шикарний букет квітів, в який було вкладено красивий конверт, і попрямував до парадного. Підійшовши до дверей, постукав у вікно консьєржа. Консьєрж відчинив вхідні двері.

"Доставка квітів", - впевненим тоном вимовив Олег. Консьєрж, було, поцікавився до кого. Детектив сказав, що до найкрасивішої, і попрямував до ліфта. Піднявшись на поверх вище 113-ої квартири, Олег відправив букет в сміттєпровід і почав чекати сигналу. Через хвилин п'ять послідував сигнал Володимира, який говорив, що чоловік номер два, зайшов до парадного.

коханець Чоловік припаркував свій автомобіль, вийшов з авто і попрямував в сторону під'їзду, за яким спостерігали детективи. Підійшовши до вхідних дверей, дістав в'язку ключів, приклав магнітний ключ до домофону і зайшов усередину.

Зайшовши в парадне, неівідомий чоловік викликав ліфт, приїхав на поверх нижче і зайшов в 113-у квартиру. Що власне і зафіксував Олег, якій спускався в цей момент, по сходах. Чекати приходу Марини сенсу не було і Олег повернувся в авто до Володимира.

Володимир зайняв таку позицію, що б можна було зробити гарне фото, на якому буде видно номер квартири на домофоні. Дива не сталося. Приблизно в той же час, що і минулого разу, приїхало таксі з Мариною. Розрахувавшись з водієм, Марина підійшла до дверей і набрала на домофоні 113.

Володимир подзвонив Олександру і виклав ситуацію, підкріпивши її фотознімками. Олександр сказав, що буде за цією адресою через п'ятнадцять-двадцять хвилин. Детективи відповіли, що в такому випадку, як тільки приїде Олександр, спостереження буде знято. Володимир з Олегом не були любителями сімейних сварок. Правда в практиці агентства і в такі моменти були різні курйозні випадки. Але це вже буде інша історія.

Таким чином, коханець дружини клієнта, зняв квартиру, у тому ж будинку де знаходиться косметичний салон. За розташуванням телефону на карті (Сімейний доступ), цього не видно. Адреса одина й таж. Судячи з усього, зустрічі відбувалися не часто і звісно, Олександр не кожен день дивився, о котрій годині дружина йде з роботи. Чим закінчилася історія - невідомо.

До речі, той чоловік, який їхав у таксі на початку цієї історії, таки провів всі вихідні у друга, на Осокорках. Провів в чоловічій компанії, за риболовлею і шашликом. Його дружина таки не втрималася, і замовила спостереження на весь час, поки він був у нього.

Детективне агентство "ФИЛИН"
https://www.holms.org.ua/